Mężczyźni, którzy decydują się na zarost powinni pamiętać, że wymaga on stosownej pielęgnacji. W przeciwnym razie nie będzie wyglądał dobrze. Ci panowie, którzy nie mają dość umiejętności, aby o swój zarost zadbać samodzielnie mogą zdecydować się na pomoc barbera. Jest to specjalista, który swoje usługi kieruje do wszystkich mężczyzn chcących prezentować się doskonale.

Barber oferuje szereg zabiegów. Wśród tych, których popularność nieustannie rośnie znajduje się golenie brzytwą. Jest to zabieg tradycyjny, który – jak podkreśla wielu fachowców z tej dziedziny – ma w sobie pewne znamiona rytuału. Pierwszym etapem golenia brzytwą jest nałożenie kosmetyków, których zadaniem jest zmiękczenie zarostu, a także ciepłego kompresu, który sprawia, że pory się otwierają. Dopiero po zdjęciu kompresu barber może przystąpić do nakładania piany na zarost. Robi to, wykorzystując pędzel wykonany z naturalnego włosia.

Brzytwa wykorzystywana do golenia przez barbera wyposażona jest w jednorazowe ostrze. Zabieg kończy się nałożeniem kosmetyków o działaniu łagodząco – nawilżającym.

Barber w Salonie Black&White

Chcecie skorzystać z profesjonalnych usług barbera? Sprawdźcie ofertę – barber Bytom.

Kategorie: Blog